rychlé zprávy ...
více informací zde

včil právě je? ...

   

Projekt "Musik kreativ +"


Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky je od září 2014 zapojena společně s 11 partnery ze 4 zemí do projektu Musik kreativ+ (Hudba kreativně+), realizovaného v rámci programu Erasmus+. Cílem projektu je podpora kreativity a podnikavosti prostřednictvím hudby, uměleckého vystupování a kulturní spolupráce. Mezi další cíle tříletého programu Erasmus+ je vnést do školní hudební výchovy více tvořivosti a poukázat na náměty kreativních postupů v hudebních činnostech. Do projektu jsou zapojeny vzdělávací instituce z Německa (Freiburg), Francie (Strasbourg), České republiky (Brno) a Maďarska (Szeged). Jejich prostřednictvím se vyvíjí koncept vzdělávání žáků v oblasti hudby pomocí kreativity, podnikavosti a uměleckého vystupování. Na základě těchto pedagogických a uměleckých předpokladů bude sledovaný koncept ověřován a realizován spolu s univerzitními studenty a žáky základních i středních škol. Veřejnosti bude zpřístupněn v podobě společného závěrečného koncertu na konci druhého projektového roku.


Partneři projektu:

Německo
Pädagogische Hochschule (Vysoká škola pedagogická - koordinátor projektu)
Institut für Musik & Abteilung Musikkulturen im Dialog (AMiD)
Freiburg Ensemble recherche (soubor soudobé hudby)
Freiburg Friedrich Gymnasium, Freiburg

Francie
Université de Strasbourg, Centre de Formation de Musiciens Intervenants & ESPE, (Univerzita, školící středisko pro hudebníky ve školách a školy vyučování a vzdělávání)
Ensemble Hanatsu Miroir (soubor soudobé hudby), Strasbourg
École élémentaire Quartier Ouest - École Wimpfeling (základní škola), Sélestat

Maďarsko
Szegedi Tudományegyetem JGYPK Ének-zene Tanszék (Univerzita Szeged "Juhász Gyula", Pedagogická fakulta, Hudební oddělení)
Pulzus Quartet (smyčcový kvartet), Budapest
Budapest III. Kerületi Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Základní škola Krúdy Gyula , Budapest III.)

Česká republika
Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta, Katedra hudební výchovy, Brno
Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky, Lipov
Základní škola a mateřská škola Jaromíra Hlubíka Lipov

Koncept skupiny z ČR má název - K hudebně folklorním kořenům. Regionální zvláštnosti lidové hudby. (Rytmus - Melodie - Harmonie). Celý koncept zde