rychlé zprávy ...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NAŠE NOVÉ CD
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

více informací zde

včil právě je? ...

   

tož toto všecko už sme stihli ...

26. 12. 2009 - Koncert Sborečku žen z Lipova
Druhý svátek vánoční proběhl v lipovském kostele vánoční koncert s názvem "Radujme se, veselme se". Děvčata sice muzikanty podceňovaly, že sů ty pěsničky pro ně moc náročné, ale muzikanti sa nenechali zahaňbyt, potrénovali a všecko sa pěkně povedlo.
Když sme zahajovali, povidali sme si "no jo, no néni ani plný kostel. Při druhém pohledu navrch, sa nám trošku zatajil dech. Zdálo sa, že kostel je plný k prasknutí".
Po koncertě sme čuli od místních diváků, že tak plný kostel eště nebyl. Máme z toho upřímnů radost.

30. 3. 2008 - Slovácká Stuha ve Veselí nad Moravou
Poslední nedělu v breznu si naša muzika už jako pravidelně zahráła na Stuze. Letošní 25. ročník był bohatý. Zpomínało sa na všecko možné aj nemožné. Pro spěšej naroděných zazpívali Štěpánka Tomčalová, Jožka Staša.
Z dostupných zdrojů sa podariło zjistit pár pikošek ze zákusilí. Prej to było moc dlůhé, Dupis donéséł výbornů letošní gorałku. Jura Slovák také donéséł výbornů gorałku, údajně z nejakého roku 1972 (povidał že je po tatovi) Nekerým sa prej cosi vymkło kontrole, když šli z generálky, ale bližší podrobnosti sa nepodariło vypátrat :-).

23. 3. 2008 - Velikonoční posezení s cimbálkou na Orlovně v Telnici
Na velikonoční nedělu sme si už po druhéj zahráli v Telnici u Brna v místní Orlovně. Děcka ve školce si zahráli na výtvarníky a tak ukazovali svoje díla na výstavce. Došlo sa tam podívat aj dosť ludí. Hrálo sa nám výborně, a a protože od diváků sa na nás znášaly úsměvy od ucha k uchu, tak nám šlo hraní skoro samo. Těšíme sa na další podobnů hračku :-).

22. 3. 2008 - Výstava Novofundlanských psů ve Strážnici

9. 3. 2008 - Soustředění Sborečku žen a cimbálové muziky
Všeci kdo sa bude aspoň trochu nejak podílat na natáčání prvního CD Sborečku žen sa zešli v hudebně lipovské základní školy.
Děvčata sa posnažily a na druhú hodinu po obědě sa náležitě nachystaly. Jedna donésla štrůdl, jedna bábovku, objevila sa aj kokosová buchta s meruňkama. V Hroznové Lhotě sa zabíjalo a tak sme mohli okoštovat aj čerstvé jitrničky a oškvarečky.
Ale pres toto malé pohoštění sa zkúšalo a zkúšalo a zkúšalo.

22. 2. 2008 - Bůchání vajcama v Lipově.
Po úspěšném absolvování fašankové obchůzky v Lipově (bez obětí na životech) sme dostali asi takových 100 vajec. Samozrejmě že sa nemohly nechat moc dlůho odpočívat a tak po společné poradě sme došli k závěru, že nejlepší doba pro snězení vajec je právě pátek 22.února.
Zešli sme sa skoro včšeci u Karásků v klubovně Sborečku. A bylo veselo, aj s překvapením. Primáš nelenil a fotky keré v průběhu obchůzky nafotil a také video keré natočila jeho drahá polovička sestavil do video prezentace. Tů nám potom promítl asi ve 22:00 na zeď baráku hned u hlavní cesty.
Seběhli sa aj okolní obyvatelé sa na tů parádu podívat. Po skončení promítání sa dlůho hrálo v klubovně. No snád do téj doby než bylo všecko zezené. A že sme sa moseli snažit :-).